T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kurumumuz Diş Hekimlerine Konya İl Sağlık Müdürlüğünde "Ergonomi" Konulu Eğitim Verildi.

Güncelleme Tarihi: 30/07/2019

Kurumumuz Diş Hekimlerine Konya İl Sağlık Müdürlüğünde "Ergonomi" Konulu Eğitim Verildi. Diş hekimlerinin hem zihinsel hem de fiziksel açıdan oldukça zor bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Diş hekimlerinin yoğun çalışma temposu ve pozisyonel olarak zorlu şartlarda görev yaptığının farkındayız. Bu sebeple diş hekimlerimizin mesleki kaynaklı hastalıklarını önleme açısından bir çalışma başlattık. Bilimsel temele dayalı bu projemizin ülkemize örnek olmasını hedeflemekteyiz” dedi.

Diş hekimliği uygulamaları sırasında bedenin genel duruşunun korunması ile ilerleyen yıllarda yaşanabilecek pek çok rahatsızlığın önüne geçilebileceğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Hasta memnuniyeti ile birlikte çalışan memnuniyeti ve çalışanlarımızın sağlığı da bizler için son derece önemli. Çalışan memnuniyetini sağlamadan hasta memnuniyetinin sağlanamayacağının farkındayız. Fizik tedavi ve iş uğraş tedavisi uzmanlarımızın yol göstermeleri ile diş hekimlerimize uzun vadede sıkıntı oluşturabilecek rahatsızlıklar konusunda bilgilendirme yapmak ve neler yapabiliriz sorusunun cevabını bulma adına projemizi uygulamaya koyduk” dedi.

İki gün süren ve yaklaşık 130 diş hekiminin katıldığı eğitim toplantılarında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç Dr. Halil Ekrem Akkurt ‘Diş hekimlerinde çok görülen kas iskelet sistemi hastalıkları’ konulu sunumunu, Uzm. Erg. İbrahim Yavuz Tatlı ‘Ergonomik faktörlerin önemi ve doğru vücut pozisyonları’ başlıklı sunumunu son olarak Uzm. Fzt. Zehra Çalış’da ‘Boyun egzersizleri’ konulu sunumunu katılımcılarla paylaştılar

eg01.jpeg
eg02.jpeg

eg03.jpeg